Teenused kohapeal

Lasteaed

Kääpa lasteaiarühm kannab nime Siilike,  asume ühises hoones raamatukogu ja perearstiga.

Meie liitrühmas on kohti 20 lapsele. Kui soovid lapsele kohta Siilikeses, saada avaldus

Voore Põhikoolile (kool@voorepk.edu.ee).

Avalduse vormi leiad SIIT.

Meie õueala on lasteaia kinnioleku aegadel kogukonna lastele avatud, kokkuleppel on võimalik ka rühma lastega mängima tulla. Kui on küsimusi (vabade kohtade või ükskõik mille muu asjus), võta ühendust Siilikese rühma õpetaja Eveliniga: evelin.tamm.006@mail.ee või helista rühma: 7762 034

lasteaed

Raamatukogu

Raamatukogu paikneb lasteaia hoone teises otsas – teenusmajas ja kannab nimetust Saare raamatukogu. Valdade ühinemise järel on sellest saanud Mustvee vallaraamatukogu Saare haruraamatukogu. Siin saab raamatuid ja perioodikat koju laenutada ja ka kohapeal kasutada, samuti on meil 12 väljaande digitaalsed lugemisvõimalused. Trükiseid saab tagastada ka maja välisseinal asuvasse tagastuskasti, samuti tellida laenutuskasti, et need kätte saada endale sobival ajal.

Haruraamatukogus on internetiühendusega arvuti ja WIFI, samuti saab siin Internetis oma arvutiga tööd teha. Tasu eest saab teha  koopiaid, printida, skaneerida.

Oleme avatud T 9 –17, R 9-16 ja paariskuupäevalistel neljapäevadel.

Iga kuu viimane reede on raamatukogu suletud sisetöödeks. Võta ühendust: Ene Uuna, saare.raamatukogu@mustvee.ee, 53809370. Jälgi meid ka FACEBOOKis.

raamatukogu

Perearst

Kääpa teenuskeskuses võtab perearst Viida Kordmaa patsiente vastu teisipäeviti 9.00-11.30 ja reedeti 9.00-11.30. Helista 773 4841 ja kontrolli igaks juhuks vastuvõtuaegu ka valla kodulehelt. Muul ajal tasub perearsti nõuannet küsida ööpäevaselt nõuandeliinilt 1220.

Sotsiaaltöö

Sotsiaaltöö spetsialist Anneli Kaasik (5886 7679, anneli.kaasik@mustvee.ee) võtab teenusmajas vastu kindlal päeval nädalas. Tema pakub abi toetuse ja teenuste, aga ka sotsiaalpinna taotlemisel. Vastuvõtuajad muutuvad aegajalt, kontrolli neid Mustvee valla kodulehelt (keri lehe alla). Saare piirkonnal on oma sotsiaalhooldustöötaja, kes aitab teenusesaajaid kodustes toimingutes (kütmine, koristamine), kaupluses, apteegis ja arsti juures käimises.

Piirkonnapolitsei

Piirkonnapolitsei aitab juhtudel, mis ei vaja kiiret reageerimist, tehes koostööd ka sotsiaaltöötajaga. Mustvee piirkonnapolitseiniku koht on praegu täitmata.

Kääpa elanikele on tagatud Mustvee valla teenused ja toetused. Nende kohta saab juurde uurida SIIT.

Hooldekodu

Kääpa Hooldekeskus, mille hellitusnimi on Saare Kodu, osutab südamliku ja sõbraliku personali abil üldhooldusteenust eakatele ja puuetega inimestele. Teenuses sisaldub soe toit, juuksuriteenus kord kvartalis, ravimite õigeaegne manustamine, abi hügieenitoimingutel ja vajadusel voodihaige hooldus. Tervisemuredega aitame meie elanikul pöörduda perearsti, kiirabi või erialaarsti juurde. Anname endast parima, et meie elanikud tunneksid ennast meie juures võimalikult koduselt.

Meie hoonetesse annab muuhulgas valgust päikeseenergia, sest oleme rajanud ka väikese päikesepargi.

Loe meie kohta rohkem SIIT. Täiendavate küsimustega hooldusteenuse või meie personaliga liitumise võimaluste kohta võite alati pöörduda juhataja Sirje Simmo poole (tel 5288217).

hooldekodu_valjas
hooldekodu_sees

Rahvamaja

Kääpal asuv Saare rahvamaja on pika ajalooga ja toiminud rahvamajana juba 1930-ndatest. See on koht, kus kogukond saab kokku, peetakse pidusid, vaadatakse filme ja teatrit, tantsitakse, lauldakse, tehakse käsitööd ja joogat. Lisaks saab rahvamaja ruume rentida ka erapidudeks. Asub Kalevipoja Muuseumi külje all (väiksem hoone). Uuri täpsemalt SIIT või kirjuta info@kalevipojakoda.ee.

rahvamaja_talvel
rahvamaja

Kääpa kauplus

Coop Kääpa ühendab inimesi, kergendab elu maal ja tagab kohalike elanike kindlustunde. Pakume toidu- ja esmatarbekaupu, kuid oleme ka kohaliku kogukonna suhtluse ja kokkusaamise koht. Kääpa poe rõõmsameelsed, abivalmis klienditeenindajad Siiri ja Jane jagavad ka kohalikku teavet ja vahendavad meeleldi poodi usaldatud kullerifirmade pakikesi. Oleme üks 20st Jõgeva Majandusühistu Coop Jõgeva kauplusest, asume 1972. aastal valminud Saare kolhoosi kauplus-söökla majas.

Meil saab:

… sularaha sisse maksta ja välja võtta (kui kaupluses on sularaha) just nagu pangaautomaadi abil. Coop panga kaardiga on sissemaksed kuni 1000 € päevas, väljamakse ilma ostuta kuni 1000 € korraga (vaata SIIT). Teiste pankade kaartidega tuleb kauplusest ka vähemalt 1 euro eest midagi osta, lisandub 65 senti teenustasu 100-eurose väljamakse kohta.

… Coopi kliendikaartidega saad kliendiprogrammide soodustusi nii kaupluses kui Coopi partnerite juures (uuri SIIT). Coopi kliendikaardi saab teha Kääpa poe kassas ühe euro eest. Ka ettevõtted saavad oma kliendikaardi abil kasutada kõiki soodustusi, kuid boonuspunkte saavad koguda vaid eraisikutest kliendikaardi omanikud.

… üle anda pandimärgiga joogitaara. Et teeme seda käsitsi, on tervitatav ja teenindajasõbralik, kui sorteerid enne taara märgistuse järgi. Hoiame nii kokku nii Sinu enda kui kaasklientide aega.

… soetada ajalehti ja ajakirju. Viis korda nädalas (T-L) toob Lehepunkti auto Kääpa poodi Eestis müüdavad ajalehed ja ajakirjad.

Coopi põhieesmärk ei ole tulu teenida, vaid teenust hoida ja arendada nii, et teenitud tulu jääb kogukonda. Selle abil parendatakse kohalikke kaupluseid, ehitatakse uusi ja toetatakse kogukonnale olulisi üritusi. Loe meie kohta SIIT.

Ettepanek? Tule kauplusse jutule või helista Ritale (52 73 243).

kauplus

Kääpa OTT ehk Otse Tootjalt Tarbijale

Juba viis aastat toimib Kääpal taluturg, mis ootab külastajaid igal nädalal tunni aja jooksul. Leiad turu rahvamaja juurest maist oktoobrini neljapäeviti kell 18-19 ja novembrist aprillini pühapäeviti kell 11-12. Soojal ajal oleme rahvamaja ees müügilettide taga, külmal ajal rahvamajas sees väikeses saalis. See on hea võimalus soetada kohalikku toidukraami ja miks mitte ka taimi ja käsitööd otse siin, käe-jala juures. Lühike tarneahel ja väike jalajälg. Taluturu sortimenti täpsustatakse enne turupäeva sotsiaalmeedias. Hakka jälgijaks SIIN.

OTT

Bussiühendused

Kääpal on Tartu, Mustvee ja Jõgevaga bussiühendused mitu korda päevas. Näiteks kella seitsme paiku hommikul on väljumisi kõigis suundades. Jõgeva liin sobib hästi Tallinna rongile ümberistumiseks. Hommikul sõidab ka koolibuss Voorele. Tartu suunal liigub nii otse- kui ka avastame-Eestimaad tüüpi bussiliine. Mõned liinid väljuvad ka Jõhvi maanteelt, 2 km kaugusel asuvast Saarekülast. Bussijuhid on sageli kohalikud inimesed, kes tunnevad oma sõitjaid vähemalt nägupidi.

Et Kääpal on kaks bussipeatust (lasteaia ees, suunaga Saareküla poole ja kaupluse ees, suunaga Koseveski poole), tasub esimest korda samme bussipeatusesse seades vaadata üle peatusesse pandud sõiduplaan. Maakonnaülese sõiduplaani (Tartu) leiad SIIT. Jõgevamaa liinid (Jõgeva, Mustvee) aga SIIT.

bussipeatus

Jäätmeveo teenused

Mustvee valla majapidamised on hõlmatud korraldatud jäätmeveo süsteemi, kodused olmejäätmed tuleb seega üle anda jäätmevedajale. Küsimustele korraldatud jäätmeveo kohta aitab vastuseid leida vallavalitsuse keskkonnaspetsialist Pille Lapin (506 8432, pille.lapin@mustvee.ee)

Toidu- ja aiajäätmeid tasub kompostida juba oma kodu krundil. Kääpa kaupluse juures on avalikud pakendite kogumiskonteinerid, kaupluses saab üle anda panditaara. Kaupluse juurest üle tee keerab tee kortermajade vahele. Sealt jõuab Kääpa sorditud jäätmete kogumiskohta. Kääpal saab sorditud jäätmeid üle anda neljal päeval nädalas: E 7-16, K 8-16, L 9-17, P 9-15. Küsimustega võta ühendust 51 98 8556, 5112513.

Piirkondlik jäätmejaam asub Tormas, seal saab tasuta üle anda pakendeid, ohtlikke jäätmeid, vanapaberit ja probleemtooteid (akud, elektroonikaseadmed jne). Tasu eest võetakse vastu ka teisi jäätmeid, sh eterniiti ja rehve. Avatud E-R 9-18, L 9-16. Uuri täpsemalt SIIT või helista 77 64 789.

jaatmejaam

Teabetahvlid ja suhtluskanalid

Kui soovid kohalikele inimestele teadet jätta või teada saada, mis toimub, siis selleks on meil mitu võimalust. Need, kes kasutavad internetti, jälgivad Facebookis gruppi Endise Saare valla elanikud ja lehte Elame Mustvee vallas. Et palju tegevusi toimub muuseumi ja rahvamaja juures, tasub pilk peal hoida ka Kalevipoja Koja lehel. Teated levivad ka stendidele jäetud kuulutuste kaudu – kõige tähtsam on Kääpa kaupluse stend, aga kui soovid sõna levitada laiemalt, tasub teated panna ka Pala ja Voore poe juurde, bussipeatusesse Kääpa lasteaia juures, Halliku, Assikvere ja Koseveski bussipeatustesse, Kääpa teenuskeskuse sisestendile. Kui juba teabestendi juurde asja, võid ka nende korrashoiule kaasa aidata ja näiteks toimunud ürituste teated maha võtta.

Igal pööripäeval toimub Kääpal rahvakoosolek kohalike asjade arutamiseks. Kui juhtub, et sa ei saanud kohale tulla, saad protokolle järgi lugeda SIIT.

Facebook

Küttekollete hooldus

Korstnaid, lõõre ja küttekoldeid tuleb pühkida vähemalt korra aastas. Sageli oskavad eramajade omanikud seda ka ise teha, kuid igal viiendal aastal peab seda tegema kutsetunnistusega inimene, kes vaatab elanike turvalisuse tagamiseks üle ka küttesüsteemi seisukorra. Meie kandis osutavad seda teenust sageli Kaido Koks (kapillimees@gmail.com, 555 40 808) ja Illar Schneider      (illar5@hot.ee, 529 44 29)

Võid kutsuda teenuseosutaja ka kaugemalt, VAATA SIIT, kes on lubanud osutada teenust Jõgevamaal.

Kolded vajavad vahel uuendamist või asendamist. Meie kandis teeb pottsepa töid sageli Mati Pütsepp (555 70 756).

KÜTTEPUUDE TELLIMINE

Küttepuid on lihtne tellida Internetis kuulutusi sirvides. Kohalikud inimesed tellivad puid enamasti kohalikelt tegijatelt. Näiteks:

Maido Simo (52 86 352) – küttepuud, metsatööd, kinnistute hooldustööd (võsa eemaldamine, kaevetööd jms)

Vaido Kalm (51 48 309, info@piceagrupp.ee): küttepuud, metsatööd (harvendus, lõikus, väljavedu), võsalõikus giljotiiniga, kaevetööd, kuuseistikud

kolded_ja_kyttematerjal

Teed lumest puhtaks

Nende erateede puhtaks lükkamist, mis ei ole avalikus kasutuses, korraldab Mustvee vallas majandusspetsialisti Kalev Karu (505 49 44, kalev.karu@mustvee.ee).

Lumetõrjet teeb kohalikel teedel Mati Miil (51 754 88).

Heina- ja põllumaade hooldus

Mati Miil (51 754 88): põllumasina teenus (künd, niitmine, kultiveerimine), aga ka metsatööd

Kalju London (53 925 630): kaevamistööd ja niitmine

niitmistood

Ehitus ja remont

Maal elades ja eriti siia elama asudes ei ole pääsu elamu ja kõrvalhoonete kohendamisest. Appi tulevad:

Jaanus Luukas, Kama talu (58 095 256): palkhoonete ehitus ja renoveerimine: üldehitus, plaatimine, katus, fassaad, palgitöö jne

Kajar Kuusk Hallikult (51 91 00 42): vanade palkmajade renoveerimine, käsitöö palktooted (palgivahetus, tõstmised, akna- ja uksevahetus)

puutoo

Iluteenused

Kääpal osutatakse ka juuksuriteenuseid, vastuvõtt on rahvamajas. Kindlaid vastuvõtuaegu pole, need tuleb juuksuriga eelnevalt kokku leppida. Siit saab kõiki perejuuksuri teenuseid soost ja vanusest hoolimata: lõikus, värvimine, lokk, pidulik soeng. Pane aeg Mariti juures kinni telefonil 56 36 22 12.

juuksur

Autoremont, rattaparandus

Kääpa külas on ka autoremonditöökoda. Paraku vajavad meie autod ja rattad alatasa parandamist, mistõttu tööjärg on ees pikk, kuid hea õnne korral õnnestub jutule pääseda.

Kui auto veel natuke vastu peab, siis võib abi otsida teiselt poolt Jõhvi maanteed – Voorelt. Seal tegutsevad Tanel Niider ja Joel Joost, kes tegelevad eriti heal meelel diagnostika ja elektritööga. Võta ühendust telefonil 57 80 84 01 (Tanel).

autoparandus

Mahlapressi rent

Sügiseti on inimesed hädas puuviljadega, mida pole ühtäkki kuhugi panna. Koduseid vilju ja neist tehtud tooteid võib müüa Kääpa OTTi kaudu, jagada laiali tuttavatele, aga levitada ka sotsiaalmeedia kaasabil. Kui ikka üle jääb, tasub rentida mahlapress ja kompressor ning viljad mahlaks lasta. Uuri selle kohta Uugi talust Pällu külas: 56491142, info@uugitalu.ee. Korra sügisel on võimalik oma õunad rahvamaja õues toimuvale Kääpa OTTi sügispeole kaasa võtta ja kohapeal mahlaks pressida.

mahlapress

Ujumiskohad

Kääpal on praegu üks ujumiskoht, mis on mõeldud neile, kes juba ujuda oskavad. Leiad tee Kääpa jõe äärde Kalevipoja mänguhoovi kõrvalt mööda jalgrada edasi minnes (kulgeb suunaga alevist välja, Tartu poole).

Mõned kilomeetrid eemal Koseveskis on Kääpa jõele rajatud paisjärve ümber mitu ujumiskohta. Kui plaanid matka, saad ujumisplaanid teha ka Saarejärve, Voore ja Pala järvedele lootes.

ujumiskoht

Kui soovid osutada Kääpa kandis elanikele olulisi teenuseid ja neist ka meie veebis teada anda, siis kirjuta annika@oras.ee.