Ruumid

Anna teada Annikale (annika@oras.ee), kui sul on pakkuda Kääpa kandis ruume ürituste korraldamiseks või ettevõtluse edendamiseks. Samuti siis, kui osutad majutusteenuseid või soovid enda kodu suvitamiseks või lühiajaliseks majutuseks välja pakkuda.

Koduotsijad ja -müüjad saavad kasutada ikka tavapärast kinnisvaraportaali või kohalikke sotsiaalmeedia kanaleid Elame Mustvee vallas ja Endise Saare valla elanikud.

Rahvamaja

Kääpal, Kalevipoja muuseumi kõrval Saare rahvamajas saab pidada sünnipäevi, pulmi, koolitusi ja suvepäevi. Ruumid läbisid remondi 2018. aastal, kui avati ka vanad seinamaalingud. Kasutada saab kohalikku esitlustehnikat, kuid kui üritus vajab head Internetiühendust, siis arvesta, et hoone paksud seinad takistavad Wi-Fi kasutust. Hoones on suur (kuni 150 kohta) ja väike saal (40 kohta).

rahvamaja

Kalevipoja muuseum

Kalevipoja muuseumi vastremonditud ruumid sobivad seminaride ja konverentside korraldamiseks. Suurem konverentsiruum mahutab teatristiilis 60 inimest. Siin on kasutamiseks ekraan ja projektor. Väiksem ruum (20 inimest) on sobilik toitlustamiseks, töötubadeks või seminari korraldamiseks. Mõlemas ruumis on interneti kasutamise võimalus. Kasutada on ka kohvinurk. Üritusega on võimalik ühitada muuseumikülastus või õpituba, suvel ka seikluspargi külastus.

seminariruum
kohvinurk

Koseveski puhkekeskus

Koseveski puhkekeskus on mõeldud suuremate ürituste korraldamiseks nagu pulmad või suvepäevad (näiteks magamiskohti leidub 30 inimesele) ja aktiivseks puhkuseks (kanuu, saun, rattasõit, seltskonnamelu, kalastamine). Võta ühendust: Jüri Köster (525 1868, info@koseveski.ee).

koseveski

Väike-Pällo puhketalu

Kääpalt jääb 3,5 km kaugusele Väike-Pällo puhketalu, sinna jõuab nii Halliku kui Koseveski teed mööda. Puhketalu on mõeldud väiksematele seltskondadele, kes hindavad linnulaulu, loodust ja omaette nohisemise nurki. Võta ühendust: 5814 3115, kerstiraud@hotmail.com.

puhketalu

Endine söökla

Küla keskel, Kääpa kaupluse kõrval on endine sööklahoone, mis igatseb saada taas inimeste kooskäimise või -tegutsemise kohaks. Sööklahoone on kauplusest eraldi kinnistul, selle omanik on Jõgeva Majandusühistu. Sööklaruumis on 160 ruutmeetrit pinda, selle all on 90 ruutmeetri suurune aastaringi kuiv ja heade tingimustega kelder. Hoone vajab tõsist renoveerimist, kuid hea asukoht, suured aknad ja taas moodsaks kuulutatud ehitusstiil kutsuvad maja ettevõtluse potentsiaali avastama. Uuri lähemalt: Rita Kivisaar (52 732 43, ritakivisaar@gmail.com).

endine_sookla

Halliku seltsimaja

Kääpalt 4 kilomeetri kaugusel mustkattega tee ääres asub koolimaja, mis lõpetas tegevuse 1950. aastatel. Viimased paarkümmend aastat on endise koolimaja ruumid (u 130 m2) kuulunud Halliku maanaiste seltsile. Selle liikmed on korraldanud avarates ruumides külapidusid, etendusi ja näituseid. Maja sobib üritusteks, mitut laadi ettevõtluseks, laagrite või muude omaetteolemiste korraldamiseks. Mugavused siin paraku praegu puuduvad (maja köetakse ahjude ja pliidiga, vesi tuleb tuua kaevust, sees on kuivkäimla). Kui soovid maja kasutada või näed, et see võiks sobida ettevõtluseks, mis võimaldab maja hoida avatuna ka küla kultuurielule, võta ühendust Maie Kiisliga (5169933).

halliku1
halliku2
halliku3