Ettevõtlus

Noortekohvik

2022. aasta juunist tegutseb Kalevipoja Koja õuel kuuris hooajaline noortekohvik, kus tehakse minipannkooke. Augusti lõpuks oli meil tööl 7 noort vanuses 13-15, kes pakkusid klientidele iga päev Jõgevamaa kõige väiksemaid pannkooke. Nii soolaseid kui magusaid. Suve lõpuga läks puhkusele ka kohvik, sest noored läksid taas kooli. Aga ka kooliaasta sees oleme teinud mõned ühepäevakohvikud, näiteks Kääpa OTTi sügispeo ajal. Noorte kohvik avab kindlasti oma uksed ka järgmisel suvel ja ootab kõiki maiustama.

Noortekohviku idee sai alguse küla otsusest toetada noorte ettevõtlikkust. Kel plaan rohkem infot saada, helistab 5289500 (Annika).

noortekohvik

Siirupid ja teed

Pällu külas tegutseb Uugi talu, kus Fred Juuse pere toodab loodusandidest siirupeid (kase-, angervaksa ja põdrakanepi siirup), teesegusid ja jääteed. Võta ühendust: 56491142, info@uugitalu.ee või astu läbi kord nädalas toimuvalt Kääpa OTTi turult. Ettevõttelt saab rentida ka mahlapressi.

siirupid

Käsitööveinid

Odivere külas tegutseb Ulge talu, kus toodetakse käsitöönduslikult puuviljaveine kohapeal kasvatatud toorainest. Võta ühendust: 55 698 949, info@ulgetalu.ee või astu läbi kord nädalas toimuvalt Kääpa OTTi turult.

ulge_talu

Koseveski puhkekeskus

Koseveski puhkekeskus on mõeldud suuremate ürituste korraldamiseks nagu pulmad või suvepäevad (näiteks magamiskohti leidub 30 inimesele) ja aktiivseks puhkuseks (kanuu, saun, rattasõit, seltskonnamelu, kalastamine). Võta ühendust: Jüri Köster (525 1868, info@koseveski.ee).

koseveski

Virgestushetked puhketalus

Kääpalt jääb 3,5 km kaugusele Väike-Pällo puhketalu, sinna jõuab nii Halliku (kõvakattega tee) kui Koseveski teed mööda. Puhketalu on mõeldud väiksematele seltskondadele, kes hindavad linnulaulu, loodust ja omaette nohisemise nurki. Võta ühendust: 5814 3115, kerstiraud@hotmail.com.

puhketalu

Puutöö ja ehitus

Kääpa Mustvee poolses otsas kaarhallis teevad Astra ja Ott puidust tarbe- ja dekoratiivesemeid. Ühendust saad: 56 959 677, info@maerand.com.

Kohe silla otsa juures asuvast töökojast leiab mänguväljakuid ja väikeehitisi tootva ettevõtte. Võta ühendust Piia Norring: 5394 6068, piianorring@gmail.com.

Jaanus Luukas Kama talust (Halliku suund) ehitab ja renoveerib palkhooneid. Abiks töödel nagu üldehitus, plaatimine, katus, fassaad, palgitöö jne. Helista: 58 095 256.

Kajar Kuusk tegeleb Hallikul vanade palkmajade renoveerimise ja käsitöö palktoodetega. Sobilik abiline, kui vaja vahetada palke, aknaid, uksi, tõsta vajunud hoonet. Võta ühendust: 51 91 00 42.

ehitus

Seikluspark

Seikluspark asub Kääpal, rahvamaja kõrval künka otsas, kuhu rajati omal ajal võidutule altari tammeallee. Park on avatud suvisel ajal iga päev 12-18, muul ajal ettetellimisel ilusate sügisilmade lõppemiseni. Madal rada on kõigile avatud, kõrgseiklusrada Lennuk aga ainult neile, kel pikkust vähemalt 150 cm. Kõrgseiklusrada tohib läbida üksnes instruktori ohutusalaste näpunäidete varal ja spetsiaalse varustusega. Vähemalt tunniajane retk sobib hästi meeskonnavaimu kasvatamiseks. Võta ühendust: info@kalevipojakoda.ee, 528 9500.

korgseiklusrada
seikluspark

Kalevipoja muuseum

Kalevipoja muuseum Kääpa külas on koht, kuhu on koondatud teadmine rahvuseepose sünniloost ja kohast Eesti kultuuris. Endise koolimaja ruumidesse loodud muuseumi ekspositsioon on igati kaasaegne, kaasates külastajat Kalevipoja lugude tõlgendamisse. Muuhulgas on võimalik virtuaalreaalsuse kaasabil asuda Kalevipoja rolli. Et muuseumis on ruumid ka ürituste korraldamiseks (vt ruumid), sobib see hästi näiteks asutuse väljasõitudeks, mille raames otsida inspiratsiooni kunagise vägilase tegudest. Suvel on hea veeta lastega aega muuseumi juurest üle tee asuvas mänguhoovis. Kalevipoja mõõdu järgi tehtud tööriistade ja tarbeesemete otsas on vahva turnida. Kui jaks otsas, võib hoovist väljudes minna paremale, võtta kauplusest jäätis ja jalutada jõe äärde mõõka otsima. Kui jaks veel päris otsas pole, võib keerata vasakule ja külastada täiskasvanute järelevalve all kohalikku ujumiskohta või jätkata seiklemist hoopis seikluspargis (üle tee, rahvamaja kõrvalt rada mäkke).

Muuseum on avatud juunist augustini iga päev kell 11-18, septembrist maini K-P 10-17. Kalevipoja muuseumi haldab sihtasutus Kalevipoja Koda. Võta ühendust: info@kalevipojakoda.ee, 5886 6805.

muuseum

Kui tegutsed ettevõtjana Kääpa kandis (ajaloolise Saare valla territooriumil, ida pool Jõhvi maanteed), kuid sind ei ole sellel lehel, siis kirjuta annika@oras.ee.